Budowanie domu, budowanie siebie

Budowanie domu, budowanie siebie

Pierwszą zaletą dobrego odżywiania daje swoje ciało, aby wykonać zadanie to zostało zaprojektowane do domenie, która ma być zdrowe! Im łatwiej jest dla organizmu do normalnego funkcjonowania, tym więcej może zrobić wszystko jego pracy bez konieczności „ugasić pożar”. Oznacza to, że jest łatwiej myśleć, chodzić, mówić, sen i zrobić wszystko z setek http://torby.pro/ rzeczy, które robisz codziennie, nawet nie zauważając.

Skąd wiesz, co jest dobre odżywianie? Myśl o żywności, które nie są przetwarzane. Oznacza to, że mniej kroków żywności przechodzi przed nim na talerzu tym więcej wartości odżywczych, że niesie ze sobą. Świeże brzoskwinie, śliwki lub marchewka lub jest znacznie łatwiejsze dla organizmu do rozkładania i strawić. Porównaj z przygotowanym danie, które prawdopodobnie zaczęło się świeże, udał się w zakładzie przetwórczym, a teraz przeszedł wiele procesów chemicznych, aby dostać się do ciebie. Jest starszy, mniej świeże, a nie tak jak ma to miejsce przy życiu, że owoc lub warzywo.

Drugą zaletą jest to, że dobre odżywianie łatwiej odzyskać od choroby lub urazu. Kiedy jesteś chory, twoje ciało przechodzi w nadbieg chroniąc i produkuje wiele różnych hormonów i substancji chemicznych. Stawia to bardziej „stres” w systemie. Gdy bazowy mechanizm (ciało) jest stosunkowo zdrowe, stres nie trwa tak długo, a nie wypełnia tak dużego nacisku na swoim ciele, jakbyś był chory. Pomyśl o najzdrowszych osoby, którą znam. Ktoś, kto zjada kolorowych świeżych owoców i warzyw, ćwiczenia, itp innych niż poważne choroby lub urazu, zauważysz, że są one w stanie odbijać szybciej z powodu chorób drobnych lub codziennych.

Budowanie domu, budowanie siebie

To nie znaczy, że trzeba stać kogoś, kto jest całkowicie do surowej żywności lub maratonach, aby być zdrowym. Najważniejsze jest to, że ludzie nie ewoluowały od myśliwych i zbieraczy do osób, które się większość ich jedzenie z pudełka. Wielu wspaniałych (i nie tak wspaniale) postęp zrobiliśmy w zakresie technologii żywności i nie zawsze są na naszą korzyść. Przeczytaj „End of Food” Paula Robertsa, jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji w tej dziedzinie.

Trzecią zaletą dobrego odżywiania zmniejsza stres umysłu. Jeśli pacjent otrzymuje odpowiednią dawkę witamin i minerałów, zarówno poprzez żywności i suplementów, twój mózg będzie działał lepiej. Jeśli twój mózg jest karmione, łatwiej jest podejmować decyzje, począwszy od codziennych do kompleksu. Doskonała książka na ten temat jest dr Mark Hyman „Napraw uszkodzony mózg uzdrawiając swoje ciało pierwsza”.

Dobre odżywianie jest niezbędne dla zdrowia, a dobrą wiadomością jest to w twoich basket- spożywczych myśleć łatwe, proste i świeże!

Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz