Poziome i pionowe – elementy architektury wnętrz

Poziome i pionowe - elementy architektury wnętrz

Dobrze zaprojektowane i odpowiednio urządzony pokój demonstruje podstawowe elementy wystroju wnętrz, poziomych i pionowych linii. Dobry projekt we wszystkich stylach, tradycyjne neoklasycystycznym, nowoczesne i współczesne to potwierdzenie do projektowania wnętrz świata, że ??te proste elementy są reprezentowane.

Te dwa fundamenty konstrukcji są pionowe i poziome linie. Jeżeli są stosowane prawidłowo, te elementy projektu ustawić ostrość w pokoju dla najlepszej równowagi wizualnej. Są to cechy konstrukcyjne, które zapewniają niezbędne wsparcie dla projektu pokojowej i służą do zaakcentowania konkretną przestrzeń wnętrza. Ważniejsze od punktów kontaktowych, konstrukcja bez prawidłowo stosowane elementy poziome i pionowe to nieudana konstrukcja.

Na przykład, formowanie korony na suficie jest silny element poziomy. Pozioma linia ma swoje oczy na całym obwodzie pomieszczenia. To dlatego wszystkie stagers domu podkreślają listwy w domach, że przygotowania do odsprzedaży. Powszechnie stosowane elementy pionowe we wnętrzach są lampy podłogowe, lampy na stołach, klatek i szaf, rośliny rosnące w pomieszczeniach, cokoły i żyrandole. W hotelach, w pomieszczeniach fontanny i elementy wodne zapewniają wysokość w pionie. Te pionowe elementy konstrukcyjne kierować wzrok ku górze i podkreślają całkowitą wysokość tej przestrzeni.

Pionowe linie podkreślają cechy i stworzyć punkt odniesienia. Ściana kinkiety w foyer można oprawić dekoracyjne lustro umieszczonej nad bufetem lub kredensu. Para wysokich świeczników umieszczone na płaszczu akcent element pionowy. W najlepszym wypadku, linie pionowe służą jako markery projektowe dokonać zdecydowanego oświadczenia. W meble, wysoki oparciem jak fotelu staje się elementem pionu. Piony ułatwić historię przestrzennego.

Poziome odpowiedniki elementów pionowych są długie stoły, sofy lub plecy proste balustrady. Twoje ruchy oczu z boku na bok. schematy projektowania wnętrz, które posiadają elementy poziome, jak Sectionalsy, łóżka lub płaszczach, sugeruje ideę pobytu chwilę. Pozioma element informuje oko, które osiągnęły koniec. To jest czas, aby zatrzymać i pobyt w wygodnym miejscu. Pozioma funkcja kusi cię zatrzymać. Pomyśl o tym, sypialni lub wanny z hydromasażem, które wyposażone płaskiej, poziomej powierzchni. W miejscach publicznych takich jak lotniska znajdują się rzędy siedzeń, lub w pomieszczeniach recepcji krzesła kręgu pokój z wiadomością, proszę usiąść i pobyt chwilę.

Te dwa uzupełniające się elementy projektu – pionów i poziomów – są kotwice dla udanej koncepcji projektowej. Wyróżnij pionowa i pozioma w celu osiągnięcia wnętrza wzrok i sprawiają każdym pomieszczeniu oszałamiający sukces. Jak można omówić swój projekt z projektanta wnętrz zastanowi się, co poziome i pionowe elementy chcesz wyposażone.

Odwiedź http://www.faithsheridan.com i dowiedzieć się więcej o oparciu Seattle Faith Sheridan Wnętrz.

W celu uzyskania porady na temat wszystkich rzeczy związanych z projektu do dekoracji domu i przebudowy czytać mojego bloga, http://www.faithsheridan.com/mydesignblog Prosimy o przesyłanie uwag i pytań.

Można również zapisać się na stronie internetowej lub w blogu, aby otrzymać moje dwa razy w miesiącu biuletyn dla porad i zasobów.

Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz