Bezpieczniki, maszyny w naszym domu i ogrodzie

Czek lekki silnik może chodź z różnych powodów. Jeżeli jesteś robić to na swój selfer, lub kogoś z pewnym doświadczeniem w auto naprawy, można dowiedzieć się, co jest nie tak, sprawdzając kody błędów. Te kody błędów są generowane przez tester silnika lub czytnika kodów.

Jeśli masz ochotę na zakup czytnika kodu silnika, można to zrobić w lokalnym sklepie z częściami zamiennymi lub sklep internetowy ale te sklepy będą częściej sprawdzić kody błędów dla Ciebie bezpłatnie. Niektóre z tych kodów może być łatwo naprawić, a niektóre z nich nie jest tak łatwo.

Kody te są ogólne kody błędów dla pojazdów zbudowanych po 1996. Przed 1996, każdy pojazd miał swój własny zestaw narzędzi diagnostycznych i kodów. Niestety, te kody były ból tyłek do zrozumienia i kosztowne do ustalenia. Ostatecznie rząd wprowadził obowiązek, aby każdy kod pojazdu samo. Ten obniżyć koszty i ilość instrumentów, co potrzebne, aby określić te kody. Nowe rozporządzenie kodów nazywa ODB II lub ODB 2. Wcześniej nie było ODB l.

Skanery te ODB są w różnych typów. Większość z tych skanerów ręcznych i są łatwe w użyciu. Wystarczy podłączyć złącze pin do gniazda pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy. Porty te są często w pobliżu skrzynki bezpieczników. Po podłączeniu, wystarczy uruchomić samochód i błąd zostaną przeniesione do skanera. Skaner będzie wyświetlany kod błędu, aw niektórych przypadkach (droższe modele), skaner wyświetli kod z odczytem powiedzieć, co jest nie tak. The nowsze, ładniejsze modele można nawet podłączyć do komputera systemu Windows dla oprogramowania i aktualizacji oprogramowania układowego.

Do najnowszych i najlepszych czytników kodów błędów i samochodowych urządzeń diagnostycznych, sprawdź ToolPlanet!

Wpis zawdzięczamy http://www.centrumwolka.pl

Dodaj komentarz