O czym warto pamietac trzymajac samochod w garazu

Większość ludzi, którzy napędzają ten sam samochód w kółko może „powiedzieć”, gdy ich pojazd nie działa prawidłowo. Wiesz jakie to uczucie, gdy samochodowe jedzie dobrze, i na odwrót, można również czuć, kiedy coś jest nie tak. Może samochód wydziela dziwny zapach. Może możliwości toczenia się trudne, co wskazuje na problem wyrównania. Albo, że jest dziwny dźwięk, który nie pamięta będąc tam wcześniej, jak clunk lub grzechotka. Może nie można położyć palec na dokładnie co to jest, ale wiem na pewno, że obsługa jest wyłączona lub że coś wibruje, na przykład.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że każdy z wyżej wymienionych przypadkach prawdopodobnie wskazują, że coś jest nie tak z samochodem – coś, co wymaga natychmiastowej uwagi. Problem polega na tym, że jeśli zostawisz go, problem najprawdopodobniej gorzej i może skończyć kosztującej znacznie więcej, aby naprawić niż gdyby po prostu do czynienia z problemem mechanicznym razu. Pamiętaj starą piosenkę użyć śpiewać jako dziecko – „kości kolana jest podłączony do kości piszczelowej” i tak dalej … No, samochód jest bardzo podobny do ludzkiego ciała – wiele części robocze ze sobą, tworząc skomplikowany proces. Gdy pojawia się problem z jedną częścią samochodu, zaniedbując naprawić może to spowodować dalsze problemy na innych obszarach, dlatego ważne jest, aby radzić sobie z nim jak najszybciej.

Niektóre z najczęstszych problemów, które należy mieć świadomość, są następujące:

1) Twój samochód staje się coraz trudniejsze do kierowania – to może oznaczać coś tak prostego jak dodanie płynu układu wspomagania kierownicy, do poważnego problemu z wyrównaniem samochody.

2) Samochód lub ciężarówka wydaje się być „ciągnie” się w lewo lub w prawo – po raz kolejny, może to oznaczać problem wyrównania, czy może to oznaczać, że opony nie są odpowiednio napompowane – może to być poważny problem bezpieczeństwa.

3) Jeżeli samochód wydaje się mieć dziwne wibracje, to może oznaczać różne rzeczy. To najprawdopodobniej oznacza, że ??samochód musi być ponownie wyważone, ale może również oznaczać problem silnika lub skrzyni biegów – dostać się do mechanika od razu.

4) Jeśli układ hamulcowy wydaje się znacząco zmieniły – można zauważyć, że wymaga większego nacisku niż „normalne”, aby uzyskać samochód dojść do całkowitego zatrzymania. Może to oznaczać, że trzeba natychmiast przerwa pracę – nie bawić się kwestiami hamowania. Jeśli zauważysz tego typu zmiany, lub skrzypienie podczas hamowania, dostać samochód do mechanika od razu.

5) To może wydawać się zbędne wspominając, ale jeśli wystąpi którykolwiek z bezpieczeństwa światła oświetla na tablicy rozdzielczej, wziąć pojazd w. Nawet jeśli uważasz, że nie jest to problem. To nie może być mechaniczne, elektryczne może być, ale tak czy inaczej, na komputer pokładowy w samochodzie będzie wymagał naprawy.

6) W przypadku stwierdzenia poważnych zmian w gospodarce paliwowej pojazdu, może to wskazywać, że coś jest nie tak. Jeśli samochód zaczyna się palić więcej gazu niż zwykle, dostać się do mechanika. Konieczne może być pełny kolor systemu, który będzie wart swojej ceny, jeśli przesunięcie oszczędności na pompie paliwowej.

7) W przypadku zmiany biegów staje się coraz trudniejsze, a zauważysz szlifowanie, dudnienie lub dudnienie przy zmianie biegów, oddaj je do mechanika (i drapieżne, że nie potrzebny jest nowy przekaz – to może dostać drogie!).

Może się to wydawać trochę głupie, ale jeśli wziąć pojazd do zaufanego mechanika, niech wiedzą, dźwięków, które zostały słuchu lub rzeczy, które zostały uczucie. A mechanik często może zdiagnozować problem pojazdu przez dźwięk lub objawów, u których wystąpiły. Nie bój się powiedzieć im, że zostały słuchu grzechotkę, a clunk lub zapach dziwny zapach. To może rzeczywiście pomóc mechanikowi rozwiązać problem szybciej.

Pamiętaj, że jeśli coś jest nie tak z tobą samochodu, często można mówić tylko za pomocą zmysłów. Jeśli widzisz, słyszeć, czuć, albo czuć coś nie tak z samochodem (proszę nie smakują pojazdu!), Zmusić go do mechanika jak najszybciej. Może to być także w najlepszym interesie, aby znaleźć mechanika, który ufasz przed ręką, aby wiedzieć, gdzie się wziąć samochód powinien coś się stało z nim!

Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz