Konserwacja maszyn

Konserwacja maszyn

W celu zapewnienia, że ??Twój samochód jest bezpieczny, aby być na drodze, trzeba wykonać rutynową konserwację. Chociaż większość osób wie o wymianę oleju i wymiany klocków hamulcowych, istnieje kilka innych rzeczy, które należy rozważyć regularne. Prawidłowo utrzymany samochód może zmniejszyć ryzyko wypadków samochodowych i kontuzji.

Miesięczny

Kiedy podnieść maskę samochodu, czy to, co widać wygląda tak zagranicznych jak arabski, może chcesz mieć przyjaciela zapoznać się z pojazdu. Jeśli to nie jest możliwe, nie panikuj. To nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

W każdym miesiącu należy sprawdzić światła swój pojazd, aby upewnić się, że działają. Aby to zrobić, wystarczy włączyć samochód i wydostać. Chodzić, kontroli reflektory, światła tylne, światła boczne i światła hamulcowe. W celu sprawdzenia, światła hamowania, może trzeba komuś wcisnąć hamulce podczas szukać. Jeśli nikt nie ma w pobliżu, można użyć ciężkiego rocka lub cegiełkę do wywierania nacisku na hamulec podczas badania. Jeżeli światło nie działa, wziąć swój samochód do mechanika.

Dodatkowo, każdy miesiąc należy sprawdzić, czy opony. Opony ze zbyt małą ilością powietrza może zwiększyć swoje szanse na posiadanie wydmuchem, jak również zmniejszając zużycie paliwa. Każda opona jest drukowany z zalecanym psi. Za pomocą narzędzia ręcznego, aby określić, jaki poziom psi opony są. Jeśli są one zbyt niskie, przejdź do stacji benzynowej i dodaj powietrza aż do osiągnięcia pożądanego psi.

Kolejny łatwy miesięczne check-up można wykonać w domu jest upewnienie się, że masz wystarczająco dużo płynu wycieraczek. Jest to wyraźnie oznakowane opakowania, zazwyczaj znajduje się po lewej stronie silnika. Jeśli płyn jest poniżej zalecanego „linii napełniania”, dodać wody.

Kwartalny

wymiana oleju różnić w zależności od tego, jak często i jak daleko można kierować pojazdem, ale przeciętny człowiek powinien dostać swoją olej wymieniać co trzy miesiące, lub pomiędzy 3000 a 5000 mil. Podczas zaczyna swój olej zmieniony, należy zwrócić się do mechanika:

•Obracanie opony

•Sprawdzić płyny (sterowanie i przesyłu energii, zwłaszcza)

•Sprawdzić pasy i węże

Rocznie

Podczas gdy większość konserwacji należy zrobić więcej niż raz w roku, istnieje kilka rzeczy, które wymagają jedynie uwagę rocznie, takie jak:

•Sprawdzanie klocki hamulcowe i płyny. Jeżeli zużyta, należy wymienić klocki hamulcowe

•Układ kierowniczy i zawieszenie

•Świece zapłonowe

•Poziomy zamarzaniu. Zrób to przed pierwszym zamrożenia, ponieważ będzie to zapobiec zamarzaniu cieczy silnika.

Choć właściwie utrzymując pojazd gwarantuje jego trwałość, może również zapobiegać wypadkom.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wypadków samochodowych i odpowiedzialności, skontaktuj się z prawników wypadku samochodowym Wausau o Habush Habush Rottier art-dest-blog.pl/destylacja-bimbru/, S.C.

Joseph Devine

Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz