Jak radzic sobie, gdy akumulator sie wyczerpie

Jak radzic sobie, gdy akumulator sie wyczerpie

Na jednym zmienić martwego akumulatora, najpierw trzeba ustalić, że jest martwy. Jednym z najbardziej oczywistych objawów, które pokaże, czy bateria jest martwe lub umierają kiedy jeden zamienia klucze zapłonu, a samochód nie uruchamia się. Czasami małe kliknięcie będzie słyszalny ale samochód nadal nie rozpocznie. Jest to spowodowane przez cylinoid rozrusznik, który stara się zaangażować, ale być może bateria brakuje wystarczającej mocy, aby silnik przewrócić. Innym objawem jest, gdy reflektory samochodu nie włączają się, gdy samochód jest włączony. Jeśli sterownik stwierdza, każda z wyżej wymienionych objawów, powinny one test baterii za pomocą miernika do wyznaczania napięcia baterii. Jeżeli napięcie jest poniżej 11 V, wówczas kierowca powinien rozważyć zastąpienie go. Jeśli powyżej tej kwoty, próbuje nadać można uzasadnić. Jeśli ktoś stwierdzi, że akumulator w samochodzie jest martwy i wymaga wymiany, następujące proste kroki powinny być przestrzegane.

Zachęcamy do korzystania z ładowarki. Czerwony przewód powinien być podłączony do dodatniego zacisku, natomiast czarna jest połączona z ujemnym drugim. Jeśli bateria ma „zielone oko” wskaźnik ładowania, należy przerwać ładowanie go tylko wtedy, gdy wskaźnik zmieni kolor na zielony. Jeśli nie masz, ładowarka może być odłączony od trzydziestu minut i sprawdzić napięcie akumulatora, gdy silnik jest zatrzymany. Jeśli wynik jest 12,6 V, akumulator jest w pełni naładowany, ale jeśli to jest 12,3 V, to akumulator jest tylko w połowie naładowana. Zestaw multimetr powinien być stosowany dla napięcia DC z zakresu więcej niż 12 woltów na pełną skalę. Ładowarka 5 amperów trwa zwykle co najmniej osiem godzin do zakończenia ładowania akumulatora. Ładowarek, które są silniej najlepiej zostawić dla ekspertów, ponieważ mogą one spowodować, że bateria wysadzić.

Zaciski akumulatora powinny być czyszczone podczas tego procesu. To dlatego, że biały proszek bazujące na zaciskach zapobiega prądu z osiągnięciem rozrusznik. To może być czyszczona za pomocą sody oczyszczonej i mokrą szmatę, jak papier ścierny, jeśli zajdzie taka potrzeba. Należy ostrożnie aby nie zwierać terminal do części metaliczne samochodu. System pobierania opłat może być testowana za pomocą woltomierza. Jeśli tak jest faktycznie ładowania, napięcie będzie wynosić od 14,0 do 14,5 V. Obecny może być przeciek w procesie, co powoduje rozładowanie akumulatora. Jeśli ktoś podejrzewa, że ??jest to przypadek, sprawdź go za pomocą bieżącej strony pomiarowy multimetru jest. Aby zapobiec wypadkom, z dodatnim biegunem akumulatora należy przykryć i ujemny zacisk odłączony. Warto zauważyć, że jeśli bateria jest ładowana dobrze i prąd rozładowania wynosi mniej niż 50 mA, to bateria może być zużyta, a drugi może być kupiony. Aby to ustalić, kierowca może przetestować go na auto w garażu.

Czy masz nastoletnich kierowców i trzeba znaleźć tani tanie ubezpieczenie samochodu Get cennych wskazówek na temat jak uzyskać przystępne ceny ubezpieczenia samochodu dla nastolatków

Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz